Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. ročník Memoriálu Vratislava Procházky

3. ročníku se zúčastnili hráči z celé jižní Moravy. Celkem se zúčastnilo 23 hráčů. Ikdyž veliká část byli domácí, přijeli hráči i z dalších klubů jako například z Mor. Prus, Slatiny, Hodonína, Bzence, Němčic, Vsetína atd.

K vidění bylo mnoho kvalitních a zajímavých zápasů. V jednotlivcích postoupil do finále, i přes menší potíže v základní skupině, 1. nasazený hráč a to Buriánek hrající 3. ligu za Hodonín, který v semifinále porazil domácího hráče Marka Baričáka po velkém a vyrovnaném boji 3:1 na sety. Z druhé poloviny pavouka postoupil do finále 3. nasazený hráč Josef Pořízek, který porazil 2. nasazeného hráče turnaje a svého oddílového kolegu z Brněnské Slatiny opět po velikém a vyrovnaném boji 3:2 na sety. Finále bylo ozdobou turnaje. Po odehraném prvním setu, který vyhrál J. Pořízek celkem jednoznačně, to vypadalo na jasnou výhru J. Pořízka. Avšak po těsném a krásném druhém setu, který vyhrál Buriánek se na Pořízkovi projevila únava a Buriánek dotáhl zápas do vítězného konce 3:1 a potvrdil tak oprávněnost nasazené jedničky.

Kromě soutěže jednotlivců se tradičně hrála i soutěž 2-členných družstev. V těch se do finále naaazený pár číslo 1 Buriánek-Veselý nedostal, prohrál totiž v semifinále s domácí dvojicí hráčů Baričák-Kovář 2:1 na zápasy. Z druhé poloviny pavouka postoupila bez zaváhání dvojice Pořízek-Jeřábek. Finále bylo vyrovnané od začátku do konce a musela ho rozhodnout až čtyřhra, která byla opět ozdobou turnaje. V ní byli nakonec šťastnější hráči Pořízek-Jeřábek, ikdyž mohli zápas ukončit už ve třetím setu za stavu 10:5, nevyužili 5 mečbolů, čtvrtý set prohráli také a musel poté rozhodovat až 5-tý set. V něm nakonec byli šťastnější a vyhráli jak čtyřhru, tak i celé finále 2-členných družstev.

Výsledky: Jednotlivci -           2-členná družstva

1. Buriánek (Hodonín)            1. Pořízek-Jeřábek 

2. Pořízek (Slatina)                 2. Baričák-Kovář

3. Baričák (Hlubočany)          3. Hanák st.-Kmoníček

 

Náhledy fotografií ze složky 3. ročník Memoriálu Vratislava Procházky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super turnaj

(Laďa, 23. 3. 2012 14:30)

Super turnaj, příští rok přijedu zase